Paylaşım Türkiye

paylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin

AnasayfaAramaKayıt OlSite ekleGiriş yap

Paylaş | 

Mum Işığında KPSS

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
senur
Moderatör
Moderatör

uyarı yok
Oğlak Ejderha
Doğum tarihi : 17/01/89

Kişi sayfası
Altın Altın: 0
Para Para: 0

MesajKonu: Mum Işığında KPSS    Salı 30 Kas. - 4:37

Şırnak'ta Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS)'na katılan adayların mum ışığında soruları cevaplamaya çalıştıkları ortaya çıktı.

KPSS'nin öğleden sonra yapılan bölümüne giren adaylar, sınavın bitmesine yarım saat kala elektriklerin kesilmesiyle büyük sıkıntı yaşadı.

Şırnak Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda sınava giren İbrahim İşsiz, sınava 45 dakika kala elektriklerin kesildiğini söyledi. Sınavda elektriklerin kesilmesinden sonra mağdur olduklarını söyleyen İşsiz, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

İşsiz, "Saat 16.00'da elektrikler kesildi, tam o saatte akşam ezanı okunma saatidir, aynı zamanda karanlık oldu. Elektriklerin kesilmesinden sonra salon görevlileri bizim kitapçıkları kapatmamızı istedi. Bunun üzerine biz de kitapçıkları kapattık ve saat 16.30'a kadar bekledik. Daha sonra salon görevlisi sınıfa gelerek bize, Tedaş'ın arızayı gideremediğini söyledi ve mum getireceğini söyledi.

Saat 16.30'da kişi başına bir mum verildi ve 20 dakika boyunca mum ışığında soru çözdük. Herkes istediğini orada yapabilirdi. İsteyen kitapçığını başka yere götürebilirdi veya soru çözebilirdi. Mum ışığında ne kadar sağlıklı bir sınav yaptık bilmiyorum. Cevap anahtarında kaydırma yapmış da olabiliriz." dedi.

Milli Eğitim yetkilileri söz konusu saatlerde bir elektrik kesintisi yaşandığını doğruladı. Tedaş yetkililerine ise ulaşılamadı.

Mum Işığında KPSS
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası